Piłsudski był w Zamościu - wystawa w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał

  • 12.07.2017, 09:03
  • ak
Piłsudski był w Zamościu - wystawa w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał
Od soboty (15 lipca) w zamojskim Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał czynna będzie nowa wystawa. Ekspozycja zatytułowana "Józef Piłsudski. Zamość, Zamojszczyzna" została przygotowana w 150. rocznicę urodzin pierwszego marszałka Polski.

Ekspozycja przypomina niezwykłą postać Marszałka, a także osoby, miejsca i wydarzenia związane z jego pobytami w Zamościu. Otwarcie wystawy (sobota, godz. 14) będzie inauguracją działań "Józef Piłsudski i Zamość" przygotowanych przez Muzeum Zamojskie.

Ideą przewodnią tego projektu jest spopularyzowanie wśród mieszkańców miasta i turystów wiedzy dotyczącej postaci Józefa Piłsudskiego, jego działalności niepodległościowej i państwowotwórczej oraz kontaktów z Zamościem.

Projekt „Józef Piłsudski i Zamość” realizowany jest w ramach programu „Patriotyzm Jutra” i został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski.

Wystawa w  Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał będzie czynna do 30 września.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kinga Kołodziejczyk (MFiB Arsenał)
Kinga Kołodziejczyk (MFiB Arsenał) 12.07.2017, 13:03
Z wielką przyjemnością informujemy, że otwarciu wystawy "Józef Piłsudski. Zamość, Zamojszczyzna" (w 150. rocznicę urodzin) towarzyszyć będzie pokaz kawaleryjski w wykonaniu Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich. A i czas na żołnierski poczęstunek też się znajdzie. Zapraszamy

Pozostałe