Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács przyjeżdża do Zamościa

  • 11.07.2017, 08:00 (aktualizacja 11.07.2017 06:43)
  • ak
Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács przyjeżdża do Zamościa Andrzej Hrechorowicz/prezydent.pl
Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács przyjedzie jutro (środa, 12 lipca) do Zamościa. Powodem wizyty jest odsłonięcie tablicy upamiętniającej pomoc mieszkańców miasta dla Węgrów podczas powstania węgierskiego w 1956. Podczas pobytu ambasador dojdzie też do podpisania umowy o współpracy między zamojskim Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem" i budapesztańskim Instytutem Petö.

Tablica zostanie w środę o godz. 11 odsłonięta na budynku Kropli Mleka. Po tej uroczystości zaplanowano też złożenie kwiatów w barwach Polski i Węgier, w tym od niepełnosprawnych dzieci polskich, podopiecznych Stowarzyszenia „Krok za krokiem” i węgierskich z Instytutu Petö w Budapeszcie.

W samo południe w Sali Consulatus ratusza podpisane zostanie porozumienia o współpracy  pomiędzy Instytutem Petö a zamojskim Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym. Pierwszym wspólnym wydarzeniem w ramach tego partnerstwa będzie wieczór integracyjny w Parku Terapeutyczno-Rekreacyjnym  Stowarzyszenia „Krok za krokiem” w Bondyrzu na międzynarodowym obozie polsko-węgierskim.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe