Budujesz, remontujesz? To Ci się przyda

  • 6.06.2017, 06:04 (aktualizacja 07.06.2017 08:58)
  • wd
Budujesz, remontujesz? To Ci się przyda
Zbudujemy nowy dom... albo wyremontujemy stary – jeśli to Wasze postanowienie na najbliższy czas, to powinniście przeczytać ten artykuł. Polecamy w nim najlepsze firmy w Zamościu i okolicy, z którymi zarówno budowa od podstaw, jak i cząstkowy lub generalny remont domu przebiegnie sprawnie i fachowo.

Jeśli macie już działkę i załatwiliście wszystkie niezbędne formalności, to przyszła idealna pora na rozpoczęcie prac budowlanych. Przy sprzyjającej pogodzie, sprawna ekipa budowlana zdąży wybudować dom w stanie surowym zamkniętym jeszcze przed pierwszymi przymrozkami. Trzeba jednak pamiętać, że budowa domu wydłuża się przez konieczne przerwy technologiczne. Na przykład ławy fundamentowe wykonane z betonu, a także betonowa płyta fundamentowa uzyskują wytrzymałość po około czterech tygodniach i dopiero po tym czasie murarze mogą rozpocząć murowanie ścian fundamentowych lub zewnętrznych. 

Przy tynkowaniu i robotach wykończeniowych wysoka temperatura zadziała na Waszą korzyść: na tym etapie budowy używa się materiałów zawierających spore ilości wody (tynki, kleje itp.). Prowadzenie prac w porze ciepłej pozwoli więc na szybkie odparowanie nadmiaru wody. Dlatego też nie zwlekajcie do jesieni i zaczynajcie prace. Oczywiście nie sami, ale z fachowcami. Gdzie takich szukać? I gdzie kupować materiały potrzebne do budowy lub remontu?

Materiały budowlane znajdziecie przy ul. Granicznej 33 w Zamościu w Budomex-Tap. Ponieważ materiały do budowy domu kupuje się zwykle częściowo, ten adres pamiętajcie również bliżej końcowego etapu prac. 

Po stolarkę budowlaną, materiały ścienne, stropy, systemy kominowe, pokrycia dachowe, systemy orynnowania i materiały izolacyjne możecie się udać do Metbudu przy ul. Kilińskiego 66 w Zamościu.

Na liście niezbędnych zakupów są jeszcze okna i drzwi. Przyda Wam się więc adres lokalnego producenta okien i drzwi PCV – Budomex-Tap znajdziecie przy ul. Granicznej 33 w Zamościu. Prawdopodobnie pozytywnie zaskoczą Was tam atrakcyjne ceny i liczne promocje, a jeśli wasz budżet w momencie zakupów będzie nadwyrężony, możecie liczyć na rozłożenie płatności na raty. 

Materiały wykończeniowe kupicie w Budomex-Tap (w sprzedaży są również docieplenia) i w sklepie Metbud

Pozostanie Wam zakup podłóg i mebli. Szeroki wybór paneli podłogowych, glazury, terakoty, armatury łazienkowej, ceramiki sanitarnej, mebli i wyposażenia łazienek również znajdziecie przy ul. Kilińskiego w sklepie Metbud

Żeby roboty budowlane przebiegały według właściwych etapów, zlećcie prace doświadczonym pracownikom. Tacy właśnie pracują w firmie usług remontowo-budowlanych – Fidler oraz w zakładzie usług budowlano-drogowych w Drogbud w Mokrem 24d. W razie potrzeby Drogbud świadczy m.in. usługi na wysokościach, a prace wykończeniowe możecie spokojnie powierzyć firmie Stanisława Fidlera – Fidler. Profesjonaliści z Fidlera zamontują okna, drzwi (możecie je tutaj kupić), docieplą budynek oraz pomalują ściany. Tutaj także możecie pozwolić sobie na ratalne płacenie za materiały i usługi. 

W razie wątpliwości, w każdym z wymienionych sklepów i firm, fachowcy udzielą rad, np. odnośnie ilości materiałów, które musicie kupić na budowę. 

Mając powyższy przegląd przedsiębiorstw z materiałami i usługami budowlanymi, na pewno łatwiej będzie Wam wykonać pierwsze – zawsze najtrudniejsze – kroki związane z rozpoczęciem budowy domu.

Artykuł sponsorowany

wd
Podziel się:
  • TAGI:

 

Pozostałe