Hrubieszów: Uczniowie ZS nr 1 pojechali na praktyki do Grecji

  • 21.04.2017, 09:00 (aktualizacja 21.04.2017 06:10)
  • ak
Hrubieszów: Uczniowie ZS nr 1 pojechali na praktyki do Grecji ZS nr 1 Hrubieszów
Zamieszkali w czterogwiazdkowych hotelach. Będą tam mieć miejsce do spania i wyżywienie, dostaną też kieszonkowe. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie wyjechali na praktyki zawodowe do Grecji.

Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu "Doświadczenie przede wszystkim - organizacja staży zawodowych w zagranicznych przedsiębiorstwach dla uczniów" finansowanego ze środków unijnego programu Erasmus Plus. Z tej formy zdobycia nowych doświadczeń skorzysta aż 44 uczniów hrubieszowskiej szkoły oraz 3 nauczycieli. Do Grecji wyjechali w środę (19 kwietnia).

Uczniowie mają tam zapewniony wikt i opierunek, ale też ubezpieczenie w zakresie ewentualnego leczenia za granicą czy pomocy w podróży.

Na praktyki wyjechali uczniowie klas branży gastronomicznej. Będą pracować w restauracjach i hotelach, poznawać zasady funkcjonowania zagranicznych przedsiębiorstw z branży hotelarskiej i gastronomicznej, podnosić umiejętności związane z posługiwaniem się językami obcymi, zdobywać doświadczenie międzykulturowe, ale także zwiedzać grecką Riwierę Olimpijską. Zaplanowano, że odbędą wycieczki do Meteory, Olimpu, Litochoro. Mają brać udział w lekcjach języka greckiego, greckich tańców i zajęciach sportowych.

Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty Europass, co daje gwarancję, że nabyte przez nich umiejętności i kwalifikacje uznane zostaną przez europejskich pracodawców. Grupa wróci do Hrubieszowa 17 maja.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Spider
Spider 4.12.2017, 02:43
Po tym jak agencja wymiany akademickiej wysłałaby mnie do Grecji to po 1 nie chciałbym wracać, po 2 jakby mnie do powrotu zmusili to bym zrobił wszystko aby móc zobaczyć jeszcze więcej.

Pozostałe