Skontaktuj się z policją szybciej. Pomaga aplikacja "Moja komenda" (FILM)

  • 21.04.2017, 07:03 (aktualizacja 21.04.2017 08:35)
  • ak
Skontaktuj się z policją szybciej. Pomaga aplikacja "Moja komenda" (FILM) KMP Zamość
Nie trzeba iść do komendy, niekoniecznie też należy telefonować, aby przekazać policji jakąś informację albo skontaktować się z dzielnicowym. Są też nowe i nowoczesne formy kontaktu z mundurowymi, np. aplikacja "Moja komenda".

– Aplikacja została przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS – informuje Agnieszka Leszek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

 

 

Podkreśla, że zainstalowanie aplikacji daje wgląd do bazy danych i informacji o wszystkich obiektach policyjnych dostępnych dla interesantów, a także dane kontaktowe ponad 8 tysięcy dzielnicowych z całego kraju.

Co ważne, jest to bardzo proste w obsłudze. – Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który funkcjonariusz odpowiada za dany rewir. Aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego  w Polsce. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku.  Wyszukiwarka dzielnicowych działa także w trybie offline - bez dostępu do internetu – dodaje Joanna Kopeć, rzeczniczka zamojskiej policji.

Póki co, jeszcze niewiele osób korzysta z tej możliwości kontaktu z policją, ale jest szansa, że to się zmieni. – Informacje o aplikacji są rozpowszechniane przez dzielnicowych podczas spotkań z mieszkańcami. W trakcie obchodu swoich rejonów funkcjonariusze rozdają ulotki i plakaty, podpowiadają, jak można szybko zainstalować system – wyjaśnia Joanna Kopeć.

Co ważne, dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo, dlatego sytuacji, gdy danych funkcjonariusz nie odbiera służbowego telefonu komórkowego, aplikacja jednym kliknięciem przekierowuje do odpowiednich jednostek.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe