Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 kwietnia 2024 21:06

Obietnica dotrzymana

Paweł Babiarz zapowiadał przed meczem na szczycie z Górnikiem Łęczna, że jego zespół jedzie po zwycięstwo i słowa dotrzymał. Juniorzy starsi Tomasovii wygrali 2:1 i drugiego w tabeli Hetmana Zamość wyprzedzają już o cztery punkty.

To był bez wątpienia udany weekend tomaszowian. Czwartoligowa ekipa Marka Sadowskiego wygrała wyjazdowe derby z Hetmanem, a juniorzy starsi w takim samym stosunku ograli w Łęcznej Górnika.

Podopieczni Babiarza objęli prowadzenie w 18 min, gdy dośrodkowanie Jakuba Piatnoczki wykończył z bliska Bartosz Iwanicki. Gospodarze, zaskoczeni takim obrotem sprawy, przez długie minuty nie byli w stanie narzucić swojego rytmu gry, a grający szybko lider, spokojnie kontrolował przebieg wydarzeń. Po przerwie, z każdą minutą do głosu zaczęli dochodzić jednak miejscowi.

– Daliśmy się zbyt zepchnąć do defensywy, inna sprawa, że Górnik zagrał w tej części gry o wiele agresywniej i dynamiczniej – mówi Paweł Babiarz.

Efektem przewagi miejscowych było filmowe trafienie Aleksa Aftyki. Napastnik, mający na swoim koncie wiele meczów w czwartej lidze, przedryblował trzech defensorów Tomasovii i z bliska skierował piłkę do bramki. Co ciekawe, ten sam zawodnik przed tygodniem zdobył bramkę w spotkaniu czwartoligowym rezerw Górnika z Tomasovią.

W końcówce szczęście uśmiechnęło się do gości. W podbramkowym tłoku po rzucie rożnym chłodną głowę zachował Piatnoczka i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Górnik Łęczna – Tomasovia 1:2 (0:1)

Bramki: Aftyka 81 – Iwanicki 18, Piatnoczka 85.

Tomasovia: Krawczyk – Piatnoczka, Piątkowski, Raczkiewicz, Gmiterek - Dudziński (55 Nowosad), Kielar, Łaba (90 Kołodziejski), Śrótwa (76 Nastałek) - Iwanicki (85 Kozak), Krosman (70 Korzeń).

12 kolejka: Wisła Puławy – Łada Biłgoraj 0:0, Hetman Zamość – Chełmianka 4:2, Górnik Łęczna – Tomasovia 1:2, Lewart Lubartów – Orlęta Radzyń Podl. 3:4, Victoria Parczew – Orlęta Łuków 1:2.

1. Tomasovia 12 29 32:11

2. Hetman Zamość 12 25 40:15

3. Górnik Łęczna 12 24 31:12

4. Wisła Puławy 12 21 20:16

5. Widok SP 51 Lublin 11 21 25:16

6. Orlęta Łuków 12 20 28:25

7. Orlęta-Spomlek Radzyń Podl. 12 17 30:26

8. Chełmianka 12 13 25:37