Jak urządzić wnętrze?

  • 21.03.2017, 08:03 (aktualizacja 23.03.2017 15:39)
  • amaz
Jak urządzić wnętrze? Masket meble i dekoracje
Marzysz o ładnym i praktycznym wnętrzu domu czy mieszkania? Dobór mebli to nie jest łatwa sprawa. Inspiracji można szukać w katalogach, ale nic nie zastąpi rad, których udzielą nam specjaliści. Poznaj kilka zasad, którymi warto się kierować.

Wystrój wnętrza to ważna sprawa. Wpływa przecież na samopoczucie i nastrój mieszkańców. Udany projekt aranżacji to taki, w którym wszystko do siebie pasuje. Aby tak było, już na samym początku warto zdecydować się w jakim stylu urządzimy wszystkie pomieszczenia. W stworzeniu harmonijnego wnętrza pomoże nam dobieranie sprzętów z rozwagą, według zasady, że zaczynamy od tych największych, stopniowo przechodząc do mniejszych. Nie powinny być one umieszczone zbyt blisko siebie. Margines jest niezbędny dla efektu przestronności i uniknięcia chaosu. Z umiarem stosujmy również mocniejsze akcenty kolorystyczne czy stylistyczne – wówczas odegrają rolę dominującego elementu kompozycji.

Jednym z najczęściej wybieranych stylów urządzania wnętrza jest styl klasyczny, zrodzony z wielkiej dbałości o każdy szczegół. Tworzą go meble o zaokrąglonych kształtach, ściany w neutralnych kolorach, podłoga z drewna lub kamienia. Dopełnieniem są tu tkaniny o ciekawym wzorach, mosiężne lampy i karnisze, a także obrazy w bogato zdobionych ramach.

Jak urządzić kuchnię wygodną i praktyczną?

Gotowanie nie musi kojarzyć się z przykrym, codziennym obowiązkiem. Dobrze urządzona kuchnia sprawi, że przygotowanie posiłków będzie zajmowało nam mniej czasu. Kolejność przyrządzania posiłków stała się podstawa do wyodrębnienia w kuchni 5 stref: zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania i gotowania. Rozplanowanie ich w tej właśnie kolejności pozwoli na sprawne użytkowanie kuchni.

Ceniący prktycznbe urządzenie wnętrza muszą zwrócić uwagę na wysokość i długość blatów roboczych oraz wystarczającą liczbę szuflad. Niezbędne jest także zadbanie o dobre oświetlenie. W średniej wielkości kuchni wystarczy jedna lampa umieszczona tradycyjnie, pośrodku sufitu lub nad stołem. Gdy kuchnia jest duża, przydadzą się dwie, a nawet trzy lampy, rozmieszczone tak, by równomiernie oświetlały pomieszczenie. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie dodatkowo kilku niewielkich lampek pod wiszącymi szafkami

Na co zwrócić uwagę przy meblowaniu salonu?

Bez wątpienia salon jest wizytówką każdego domu. To także miejsce, w którym rodzina spędza najwięcej czasu. Zazwyczaj projektowany jest z myślą o odpoczynku, przyjmowaniu gości. Zdarza się, że pełni też funkcję sypialni. A więc aranżacja salonu powinna być tak zaprojektowana, by pokój dzienny mógł spełniać te wszystkie zadania.

 Salonem powinno być pomieszczenie dobrze usytuowane w domu. Wpływa to na możliwości (jak w przypadku kuchni) wydzielenia stref funkcjonalnych.

Ważne miejsce w naszym pokoju dziennym zajmuje kącik telewizyjny. Najlepsze miejsce na jego umieszczenie to ściana z dala od okna. Na przeciwko powinna znaleźć się wygodna sofa.

Dobór odpowiednich mebli nie jest łatwym zadaniem. By uniknąć błędów przy urządzaniu funkcjonalnego wnętrza warto skorzystać z rad specjalistów. Swoją pomoc oferuje sklep Masket mieszczący się przy ul. Spadek 33 w Zamościu. Można tam kupić meble do salonu, kuchni, sypialni, pokoi dziecięcych czy młodzieżowych.

 – Co roku odwiedzamy Międzynarodowe Targi Poznańskie, z których czerpiemy nowe inspiracje do naszego salonu – mówi Piotr Poznański, właściciel sklepu Masket w Zamościu –  Śledząc najnowsze wystawy mebli możemy stwierdzić, że styl skandynawski wskazuje trend w meblarstwie. Sofy i kanapy na wysokich nóżkach, gładkie, jasne powierzchnie i minimalistyczne bryły, to najczęściej spotykane aranżacje wśród wystawców. W kompozycjach kolorystycznych króluje połączenie bieli z naturalnym drewnem, zieleni i błękitów oraz dodatki i tkaniny z motywami roślinnymi, zwierzęcymi i nowoczesnymi w stylu 3D. Ta oferta w niedługim czasie pojawi się u nas w sklepie. 

Artykuł sponsorowany 

amaz

Zdjęcia (14)

Podziel się:
  • TAGI:

 

Pozostałe