Marzec i kwiecień to czas ormiańskich smaków w restauracjach Hotelu Mercure Zamość Stare Miasto

  • 16.03.2017, 09:24 (aktualizacja 16.03.2017 09:22)
  • amaz
Marzec i kwiecień to czas ormiańskich smaków w restauracjach Hotelu Mercure Zamość Stare Miasto
Kuchnia ormiańska istnieje od ponad 3 tys lat. Jest ona aromatyczna, różnorodna i przede wszystkim zdrowa. Ważną rolę odgrywa tu bogactwo ziół i przypraw dodawanych według odpowiedniej kolejności. Kuchnia ormiańska łączy tradycyjne smaki Turcji, Rosji oraz Gruzji. Jej jedyny mankament to czasochłonność przygotowywania...

Na szczęście miłośnicy tejże kuchni nie muszą się o to martwić. Swoje ulubione dania ormiańskie mogą zjeść w samym sercu zamojskiej starówki. Hotel Mercure zaprasza do jednej z dwóch restauracji: Il Mercato lub Victorii.

– Kontynuując kulinarną podróż szlakiem historycznych smaków, zapraszamy na kuchnię ormiańską. Aromatyczne potrawy przygotowane przez szefową kuchni czekają na Was w naszych restauracjach.  mówi Magdalena Magryta, dyrektor Hotelu Mercure Zamość Stare Miasto.

W MENU: placki z cukinii i marchewki z odrobiną oregano i zielonej natki pietruszki z dipem jogurtowym, jajni (zupa z wołowiną i świeżą kolendrą), dolma (gołąbki z mięsem i ryżem w liściach winogron z natką pietruszki podane z sosem pomidorowym) oraz mutaki (kruche rogaliki z nadzieniem z orzechów włoskich).

Artykuł sponsorowany

amaz
Podziel się:
  • TAGI:

 

Pozostałe