Ulhówek: Czy park 1,4 mln zł wart?

  • 15.03.2017, 06:00 (aktualizacja 15.03.2017 15:02)
  • Robert Horbaczewski
Ulhówek: Czy park 1,4 mln zł wart?
Dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata tytułem próby i 10 tys. zł grzywny. Takiej kary zażądał prokurator dla wójta Ulhówka oskarżonego o nieprawidłowości przy budowie parku. Wyrok jednak nie zapadł. Tomaszowski sąd wznowił przewód, aby ponownie przesłuchać dwóch świadków. Rozważa też zmianę kwalifikacji czynu zarzucanego wójtowi.

Budowa parku w Centrum Ulhówka to jedna ze sztandarowych inwestycji wójta Łukasza K. W miejscu zdziczałego sadu orzechowego i nieużytków na powierzchni ponad 1,8 ha powstały oświetlone alejki spacerowe, amfiteatr dla 300 widzów, plac zabaw dla dzieci, boisko sportowe, pole do minigolfa. Położono prawie 2,4 tys. metrów kwadratowych chodnika z kostki brukowej. Do tego 48 lamp o różnej wysokości. Teren obsadzono 400 drzewami i ponad 2 tysiącami krzaków. Od ulicy Tomaszowskiej wykonano stylowy trejaż porośnięty bluszczem. Park oficjalnie oddano do użytku w sierpniu 2012 r. z wielką pompą. Budowa kosztowała łącznie 1,4 mln zł. Ponad 430 tys. zł gmina otrzymała ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 "Odnowa wsi".

 

Inwestycja podzielona

Dwa miesiące przez uroczystością do tomaszowskiej prokuratury wpłynęło doniesienie podpisane nieczytelnie przez czterech mieszkańców. Obywatele napisali, że są zaniepokojeni prowadzeniem inwestycji w parku w Ulhówku. Poinformowali, że wójt gminy buduje inwestycję za ponad 1,5 mln zł bez przeprowadzenia stosownych procedur przetargowych, zlecając wykonanie inwestycji wykonawcy z wolnej ręki. "Z naszych obserwacji wynika, że można to było zrobić za o wiele mniejsze pieniądze" – napisali donoszący. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Sprawą parku zainteresował się też prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

Więcej o kontrowersjach przy budowie parku w Ulhówku w papierowym wydaniu "Kroniki Tygodnia"

Robert Horbaczewski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 15.03.2017, 08:28
Zmiana kwalifikacji czynu... Jeśli Sąd uprzedził o tym strony, to na jaki?

Pozostałe