Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 23:36
Reklama Baner reklamowy FOOD P

Wyjątkowi goście w Smart School

Dr Maria Moliner Bernabe z uniwersytetu w Salamance wraz ze studentkami odwiedziła dziś Dwujęzyczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Przedszkolnymi Smart School w Zamościu.
Wyjątkowi goście w Smart School

– Trzy panie przyjechały tutaj na własne życzenie. Same nas znalazły. Napisały do mnie maila, że chciałyby poznać jak wygląda nauczanie dwujęzyczne w Polsce na poziomie szkoły podstawowe – mówi Artur Stępniak, dyrektor Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi Smart School w Zamościu. – Dużo czytały o nas, naszych szkołach, co robimy, jak rozwijamy edukację dwujęzyczną.

Dr Maria Moliner Bernabe ze studentkami podróżuje po Europie i obserwuje jak wygląda nauczanie dwujęzyczne w różnych krajach, a potem opisuje to. Obserwują różne lekcje od maluszków po pierwszą klasę gimnazjów. Później powstanie paca zbiorowa pod kierunkiem pani doktor. To dla nas duże wyróżnienie, że wykładowczyni tak znanego w Europie uniwersytetu z 800-letnią tradycją wybrała naszą szkołę.

– Badamy edukację dwujęzyczną w różnych krajach europejskich w ramach projektu naukowego. Przeczytałam jeden z artykułów naukowych dyrektora Stępniaka i byłyśmy bardzo zainteresowane, jak wygląda to w praktyce w Polsce, jak to robi pan Artur w Smart School. Pomyślałyśmy, że to najlepszy sposób by porównać system edukacji dwujęzycznej w Polsce z innymi krajami. To co zobaczyłyśmy bardzo nam się podoba i jest jednym z najlepszych systemów jakie widziałyśmy. W Hiszpanii wygląda to podobnie, ale według mnie zbyt raptownie próbuje się w Hiszpanii zbyt szybko w model edukacji dwujęzycznej wdrożyć. W Polsce jest to robione w sposób przemyślany nie stresując dzieci i nie przemęczając, tylko w sposób taki, że dzieci to lubią, nie zaburza to rytmu ich rozwoju. Właśnie te wnioski chcemy zabrać ze sobą do Hiszpanii. – wyjaśnia dr Maria Moliner Bernabe, podkreślając przy tym bardzo dobry poziom nauczania języka angielskiego przez nauczycieli prawie na poziomie native speaker.

 

Artykuł sponsorowany



Podziel się
Oceń

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner B1 firmy Replika
Reklama
Reklama
Reklama