Wystarczy tego dobrego

  • 11.01.2017, 17:12
  • tomt
Wystarczy tego dobrego Tomasz Tomczewski
Nie udało się Ładzie Biłgoraj wygrać po raz trzeci z rzędu piłkarskiego Turnieju Oldbojów, którego była gospodarzem. Tym razem najlepsza była Tomasovia, drugie miejsce zajęła nieoczekiwanie Iskra Krzemień, a trzecie Stal Stalowa Wola.

Choć zawodnicy musieli mieć ukończone 35 lat, a wielu spośród nich było i po pięćdziesiątce, to akcje, które przeprowadzali, kojarzyły się bardziej z filmem sensacyjnym i thrillerem niż z melodramatem.

W hali OSiR w Biłgoraju rywalizowało systemem każdy z każdym (1 x 13 minut) siedem drużyn. Faworyta upatrywano w ekipie miejscowych, tymczasem Ireneusz Zarczuk i spółka rozpoczęli od bezbramkowego remisu z Włókniarzem Frampol, a następnie ulegli 0:1 Echu Zawada. Dalszy przebieg turniejowych zmagań potwierdził tylko, że tym razem nie będzie to dzień gospodarzy. Na drugim biegunie znalazła się Tomasovia, która rozpoczęła rywalizację od czterech zwycięstw. Bardzo dzielnie spisywał się też "kopciuszek" z Krzemienia, który zremisował 1:1 ze Stalówką i pokonał miejscowych 3:2, choć w siódmej minucie meczu gospodarze prowadzili 2:0! Dzielna postawa i nieustępliwość Iskry przyczyniły się do zajęcia przez tę ekipę drugiego miejsca. Stawkę ekip na pudle uzupełniła drużyna ze Stalowej Woli, w składzie której znalazło się kilku graczy z ekstraklasową przeszłością.

Statuetkę dla króla strzelców zgarnął Krzysztof Bilewicz (Tomasovia), który dla swojej drużyny zdobył aż siedem z dziesięciu bramek. Najlepszym bramkarzem uznany został, obchodzący akurat 40 urodziny Artur Kielarski (Stal), a najlepszym graczem Leszek Pachuta (Iskra). 

 – W ubiegłym roku skończyliśmy na trzecim miejscu, co było dla nas małym rozczarowaniem. Tym razem dobrze weszliśmy w turniej, a przede wszystkim prezentowaliśmy się bardzo solidnie w obronie. Straciliśmy tylko trzy bramki, a sami byliśmy skuteczni pod bramką rywali – przyznał zadowolony Piotr Towbin z Tomasovii.

Wyniki (1 x 13 minut): Iskra Krzemień – Echo Zawada 3:1, Włókniarz Frampol – Łada Biłgoraj 0:0, Tomasovia – Hetman Zamość 2:0, Iskra – Stal Stalowa Wola 1:1, Echo – Łada 1:0, Włókniarz – Tomasovia 0:3, Hetman – Stal 0:1, Iskra – Włókniarz 2:0, Echo – Tomasovia 1:2, Łada – Hetman 1:0, Stal – Włókniarz 1:0, Iskra – Łada 3:2, Echo – Hetman 0:1, Tomasovia – Stal 2:1, Włókniarz – Hetman 2:1, Iskra – Tomasovia 0:0, Łada – Stal 2:3, Echo – Włókniarz 0:0, Iskra – Hetman 1:1, Łada – Tomasovia 1:1, Echo – Stal 1:1.

Sędziowali: Piotr Burak, Marek Borowiński.

Więcej w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

 

 

tomt

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) 
jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe