Gdzie aktywnie spędzić ferie w regionie?

  • 10.01.2017, 14:09 (aktualizacja 12.01.2017 10:54)
  • Kronika Tygodnia | Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz do nas: redakcja@kronikatygodnia.pl
Gdzie aktywnie spędzić ferie w regionie?
16 stycznia rozpoczną ferie zimowe uczniowie z województwa lubelskiego. Będą mieli wolne aż do 29 stycznia. Warto już teraz zaplanować atrakcje na ten czas. Podpowiadamy, jak w pełni wykorzystać uroki zimowej aury.

Ferie zimowe to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku z najbliższymi. Możliwości jest wiele. Jedną z nich proponuje Hotel & Resort Marina. Właściciele zapraszają miłośników zimowego szaleństwa do udziału w kuligu po przepięknych leśnych terenach z saniami przyczepionymi do... traktora. Cena takiej zimowej wyprawy wynosi 30 zł od osoby. Nie zabraknie palącego się ogniska, pieczonych kiełbasek i gorącej herbaty, a nawet grzańca (to rzecz jasna tylko dla dorosłych). Kulig organizowany jest w każdą sobotę i niedzielę. W celu ustalenia terminu należy skontaktować z recepcją pod nr tel.: 84 631 27 18. 

W Zamościu można pojeździć na łyżwach. Sezonowe lodowisko znajduje się na Rynku Wielkim i jest jedną z ofert Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu. Czynne jest w godz. 8-21, a w sobotę i niedzielę w godz. 9-21 z przerwą techniczną od godz. 14 do 15. Rezerwacji można dokonać pod nr tel.: 84 639 22 92. Cena biletu normalnego wynosi 6 zł. Przewidziane są również zniżki dla większych grup. 

Miłośnicy narciarstwa nie muszą szukać daleko. W pobliżu Zamościa znajduje się wiele miejsc, w których mogą pojeździć na nartach. Jednym z nich jest stok w Bobliwie (ok. 30 km od Zamościa). Znajdują się tam dwa profesjonalne wyciągi o różnych długościach i innej charakterystyce zjazdu. Jeden wjazd wyciągiem dla osoby dorosłej kosztuje 3 zł, w weekendy natomiast 3,50 zł. Najlepszą opcją jest jednak wykup karnetów: dwu i trzy-godzinnych. Cena tego drugiego wynosi 40 zł w ciągu pięciu dni tygodnia i 50 zł w weekendy. Obowiązuje również 10 zł kaucja. Brak własnego sprzętu do jazdy narciarskiej nie stanowi przeszkody. Zaopatrzyć się można w wypożyczalni. Koszt kompletu całodziennego to 35 zł lub 40 zł.  

 – Stok w Bobliwie jest łagodny i sprzyja osobom, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z nartami. Prowadzimy kursy nauki jazdy na nartach z instruktorami ze szkoły "Fun Ski". Szkolimy także osoby chcące poprawić swoją technikę jazdy – mówi Wiesław Paluch, właściciel stoku w Bobliwie. 

 Jeszcze bliżej Zamościa znajduje się stok w Jacni (oddalony o ok. 23 km). Stacja narciarska zaprasza na narty zjazdowe, snowboard i pontony śnieżne. Dzięki dodatkowemu oświetleniu można jeździć do wieczora. Najtańszy pakiet w dni powszednie kosztuje 10 zł i obejmuje 5 wjazdów na dużym lub 10 na małym wyciągu. Ogłoszono również Promocję Max – 40 zł za: 20 wjazdów z jednym dodatkowym na dużym albo 40 wjazdów plus dwa gratisowe na małym wyciągu. Dla grup powyżej 10 osób przewidziane są zniżki.  

Miłośnicy narciarstwa mogą udać się także do Szopowego (35 km od Zamościa) czy nawet Chrzanowa (60 km od Zamościa). 

Dla najmłodszych atrakcji również nie zabraknie. Zamojski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia ferii zimowych. Program przewiduje m.in.: bezpłatne warsztaty, spotkanie z fantastyką, koncerty, zajęcia plastyczne i muzyczne oraz wiele innych atrakcji. W niedzielę 15 stycznia o godz. 17 odbędzie się Koncert Zimowy Akademii Rozwoju Talentu Violinki. Natomiast od godz. 16 podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy malowanie twarzy dzieci. Szczegółowy plan kreatywnych ferii zimowych w ZDK dostępny jest na stronie: www.zdk.zamosc.pl.

Kronika Tygodnia | Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz do nas: redakcja@kronikatygodnia.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:
  • TAGI:

 

Pozostałe