Brawa dla... kibiców

  • 6.01.2017, 13:20
  • tomt
Brawa dla... kibiców
Piłkarscy kibice zawsze wzbudzają emocje. Dla jednych są przejawem zachowań z piekła rodem. Dla innych przeciwnie – stanowią przykład wierności i jedności. Słyszy się głównie o nich za sprawą wydarzeń sportowych, których są uczestnikami. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że życie kibica piłkarskiego tętni także poza stadionem, czego wymiernym efektem jest wiele patriotycznych i społecznych inicjatyw.


 

Jedną z nich jest akcja "Hetmanowcy Dzieciom", którą już dziesiąty rok z rzędu przeprowadzili zamojscy fani. W jej efekcie podopieczni Domu Dziecka w Łabuniach otrzymali prezenty świąteczne.

 – Wśród podarunków znalazł się duży stół do gry w piłkarzyki, który zrobił furorę wśród najmłodszych mieszkańców placówki. W paczkach znalazły się różnego rodzaju przybory szkolne. Nie mogło także zabraknąć gadżetów Hetmana: szalików, breloczków i kubków. Oczywiście, były także słodycze – mówi "Kronice Tygodnia" jeden z organizatorów akcji. – Na potrzeby placówki kupiliśmy dodatkowo nowe pościele, kołdry oraz poduszki, bo takie także były potrzeby. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas finansowo i rzeczowo.

Druga akcja przeprowadzona przez Hetmanowców w okresie świątecznym to zebranie oraz przekazanie, na rzecz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej Kombatantów z Armii Krajowej oraz Narodowych Sił Zbrojnych, ponad 200-kilogramowej paczki żywności długoterminowej.

 

Więcej w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

 

tomt
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) 
jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe