Zadbaj o siebie - jedz zdrowo!

  • 26.12.2016, 14:48 (aktualizacja 10.01.2017 12:23)
  • Centrum Medyczne Dermedica
Zadbaj o siebie - jedz zdrowo!
Słowo „dieta” czy też „zdrowe żywienie” często kojarzy się z całą masą wyrzeczeń, koniecznością wprowadzenia do jadłospisu drogich produktów, rezygnacją z wielu smacznych potraw. W rzeczywistości nie do końca to tak wygląda...

Współpraca z pacjentem, który przychodzi do dietetyka polega na dogłębnym poznaniu, jaka jest przyczyna dolegliwości, z którą pacjent się boryka (w przypadku pacjenta chorego/zagrożonego chorobą) oraz na profesjonalnym doradztwie w zakresie zmian jakich należy dokonać w celach prewencyjnych (w przypadku osoby zdrowej). Służy temu między innymi prowadzenie obszernego i pogłębionego wywiadu zdrowotno-żywieniowego, analiza dzienniczka żywieniowego, dokonanie pomiarów antropometrycznych, przekazanie przykładowego jadłospisu, spersonalizowanych zaleceń żywieniowych, stałe monitorowanie postępów leczenia (itp.).

Przejście na zdrową dietę wcale nie musi być czymś strasznym i przytłaczającym. Współpraca Centrum Medycznym Dermedica polega na takim prowadzeniu pacjenta przez wszystkie etapy zmiany w sposobie żywienia i stylu życia, aby było to jak najmniej uciążliwe. Czasami nie potrzeba ogromnych zmian, wystarczy: dokonać tylko kilku poprawek np. w jadłospisie, odrobina wewnętrznej mobilizacji. Niezaprzeczalny jest jednak fakt, iż warto zmienić kilka rzeczy, nawyków, po to aby w przyszłości osiągnąć satysfakcjonujący rezultat i zadowolenie z samego siebie.

Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób chorych (cukrzyca, otyłość, łuszczyca, trądzik) jak i zdrowych, które chcą uniknąć problemów zdrowotnych w przyszłości – wyjaśniają pracownicy Poradni Dietetycznej Centrum Medycznym DERMEDICA w Zamościu. – W celu jak najlepszego uzyskania oczekiwanych efektów, współpracujemy z gabinetem rehabilitacji FizjoZam, w którym pacjenci oprócz konsultacji mogą skorzystać z indywidulanych treningów pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty. Ponadto współpracujemy z lekarzami specjalistami gastrologii, diabetologii, endokrynologii, dzięki czemu możemy efektywnie prowadzić pacjentów m.in. poprzez hormonalne leczenie otyłości. Współpraca z tak doświadczonym gronem umożliwia nam osiąganie jak najlepszych efektów oraz zadowolenie i zaufanie wśród pacjentów. 

Serdecznie zapraszamy każdego, kto chce mieć wpływ na swoje zdrowie i wygląd, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej tel. 602 39 77 55.

Centrum Medyczne

DERMEDICA

ul. Koszary 55, 22-400 Zamość

 

Centrum Medyczne Dermedica
Podziel się:
  • TAGI:

 

Pozostałe