Zamość: W niedzielę przysięga Terytorialsów. Przyjedzie minister Błaszczak

  • 12.10.2018, 16:42 (aktualizacja 12.10.2018 16:46)
Zamość: W niedzielę przysięga Terytorialsów. Przyjedzie minister Błaszczak
W najbliższą niedzielę 66 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złoży na Rynku Wielkim w Zamościu swoją przysięgę wojskową. W uroczystości najprawdopodobniej udział weźmie Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Ceremonia rozpocznie się o godz. 13.30 na Rynku Wielkim w Zamościu, a poprzedzi ją Msza św. w intencji żołnierzy o godz. 12.00 w Kościele Rektoralnym pw. św. Katarzyny przy placu Jana Jaroszewicza 1 w Zamościu. Przysięgę zakończy defilada pododdziałów 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nowo zaprzysiężeni żołnierze zasilą szeregi wszystkich batalionów wchodzących w skład lubelskiej brygady OT.

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” powstała jako jedna z pierwszych w kraju. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty, dyslokowanych w pięciu rejonach województwa lubelskiego: w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Dowódcą lubelskiej brygady jest płk Tadeusz Nastarowicz. Obecnie, Wojska Obrony Terytorialnej w woj. lubelskim liczą blisko 3000 żołnierzy i cały czas powiększają swoje szeregi. 2 LBOT osiągnęła zdolność do reagowania kryzysowego w obszarze zagrożeń niemilitarnych. W tym zakresie, w ramach projektu „Parasol”, rozpoczęła współpracę ze służbami mundurowymi i jednostkami samorządu terytorialnego odpowiedzialnymi za zarządzanie kryzysowe w województwie.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Możliwość komentowania została wyłączona w związku z ciszą wyborczą

Pozostałe