Zamość: Miasto się zazieleni. Powstaną parki kieszonkowe

  • 11.10.2018, 15:00 (aktualizacja 12.10.2018 09:19)
  • ak
Zamość: Miasto się zazieleni. Powstaną parki kieszonkowe Fot. Wikimedia Commons
Duży i piękny park w Zamościu jest. Ale przybędą kolejne, znacznie mniejsze, ale również atrakcyjne. Miasto planuje utworzenie kilku tzw. parków kieszonkowych.

Według definicji park kieszonkowy to publicznie dostępny niewielkich rozmiarów park, którego maksymalna powierzchnia nie wynosi więcej niż 5000 metrów kwadratowych. Takie zieleńce mają powstać w Zamościu w kilku miejscach, np. przy Bulwarze Sighisoary, na skwerach przy ul. Lelewela i ul. Mickiewicza, a także przy ul. Wiejskiej.

Plan jest taki, żeby te miejsca zagospodarować różnymi drzewami, m.in. klonami i wierzbami płaczącymi, ale nasadzone mają być też krzaki porzeczki alpejskiej oraz kwiaty, np. złocienie, astry oraz zioła, jak szałwia lekarska czy lawenda.

Pierwsze prace przy tworzeniu parków kieszonkowych rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu. Koszt całości to 45 tysięcy złotych. Miasto wyłoży tylko część pieniędzy, bo wystarało się o 15 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Lublinie.

Parki kieszonkowe, jak wyjaśniają miejscy urzędnicy, zwykle powstają w miejscach trudnych do zagospodarowania, ale też zaniedbanych lub niewykorzystanych. Mają nie tylko poprawiać estetykę, ale również być miejscem codziennego relaksu, odpoczynku czy spotkań mieszkańców.


CZYTAJ TAKŻE: W ZAMOŚCIU ZAKWITNĄ ZIELONE ŁĄCZKI

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Możliwość komentowania została wyłączona w związku z ciszą wyborczą

Pozostałe