Dołhobyczów: Ukrainka chciała przekupić pogranicznika

  • 10.10.2018, 18:14 (aktualizacja 11.10.2018 05:16)
  • ak
Dołhobyczów: Ukrainka chciała przekupić pogranicznika Fot. NOSG
Była przekonana, że jeśli da łapówkę, to bez problemu wjedzie do Polski, ale się przeliczyła. Funkcjonariusz straży granicznej z Dołhobyczowa nie przyjął od Ukrainki 100 złotych. Teraz kobieta odpowie za próbę korupcji.

Do zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Dołhobyczowie. 31-letnia cudzoziemka zapewniała podczas odprawy, że jedzie do Polski, aby podjąć pracę. Nie miała jednak odpowiednich dokumentów, a więc nie spełniała warunków wjazdu i pobytu na terytorium RP.

Kobieta próbowała się ratować. Wyjęła 100 złotych i próbowała banknot wręczyć funkcjonariuszowi straży granicznej. Byłą przekonana, że dzięki łapówce mundurowy odstąpi od czynności służbowych. Nic nie wskórała. Pogranicznik pieniędzy nie wziął, a o próbie przekupstwa poinformował swoich przełożonych.

– Kobieta została zatrzymana, postawiono jej zarzut popełnienia przestępstwa karnego. Za próbę korupcji grozi jej kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności – informuje Wojciech Kopeć z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Możliwość komentowania została wyłączona w związku z ciszą wyborczą

Pozostałe