Pow. zamojski: Tragedia na polu. Kombajn buraczany zabił 54-latka

  • 7.10.2018, 17:36
Pow. zamojski: Tragedia na polu. Kombajn buraczany zabił 54-latka
Wczoraj (6 października) w miejscowości Zakłodzie (gm. Radecznica) około godziny 19-stej doszło do tragicznego wypadku. W trakcie pracy 54-latek próbował przepchnąć buraki w kombajnie. Robił w czasie działania maszyny. W pewnym momencie został wciągnięty przez mechanizmy kombajnu. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Do zdarzenia doszło przed godziną 19 na polu buraków w miejscowości Zakłodzie gm. Radecznica. 54-latek obsługiwał ciągnik z kombajnem. W pewnej chwili buraki zablokowały maszynę. Bez wyłączenia urządzenia 54-latek postanowił udrożnić maszynę. Niestety za ubranie został wciągnięty w mechanizmy kombajnu. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Policja apeluje do rolników o rozwagę i ostrożność. Przyczyną wypadków w rolnictwie  zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Możliwość komentowania została wyłączona w związku z ciszą wyborczą

Pozostałe