Wybory samorządowe 2018: Hrubieszowscy kandydaci w przyczajeniu

  • 18.09.2018, 08:18 (aktualizacja 20.09.2018 05:27)
  • Mariusz Parol
Wybory samorządowe 2018: Hrubieszowscy kandydaci w przyczajeniu Fot. pixabay.com
Wszystko wskazuje, że w nadchodzących wyborach samorządowych nie będzie zdecydowanych pewniaków w wyścigu do fotela burmistrza Hrubieszowa.

Na razie lista kandydatów, którzy wystartują w nadchodzących wyborach burmistrza Hrubieszowa ogranicza się do sześciorga kandydatów. Wszystkich pretendentów do tego stanowiska poznamy najpóźniej 26 września, kiedy to listy kandydatów zostaną zamknięte.

Obecnie w Hrubieszowie mówi się o sześciorgu kandydatach do fotela burmistrza tego miasta. Wiadomo, że nie będzie się ubiegał o reelekcję obecny burmistrz tego miasta. Jak się dowiadujemy od Tomasza Zająca, tym razem spróbuje on sił w wyborach wójta gminy Hrubieszów. Będzie kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców "Porozumienie i Rozwój 2018". Jan Mołodecki, który od kilku kadencji jest wójtem tej gminy, nie będzie ubiegał się o reelekcję. Mołodecki zamierza wystartować w wyborach do Rady Powiatu Hrubieszowskiego. Kandydatką Komitetu Wyborczego Wyborców "Porozumienie i Rozwój 2018" w wyborach burmistrza Hrubieszowa będzie Marta Majewska, obecnie zastępca burmistrza w tym mieście. To jej pierwszy start w wyborach na to stanowisko. W dwóch poprzednich wyborach samorządowych (w 2014 r. i w 2010 r.) Marta Majewska ubiegała się o mandat radnej w mieście nad Huczwą.

Do trzech razy sztuka?

Po raz pierwszy w wyborach burmistrza Hrubieszowa wystartuje również Maryla Symczuk. Jest kierownikiem miejskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Hrubieszowie. Ta kandydatka jest członkinią hrubieszowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. I właśnie to ugrupowanie będzie wspierało Marylę Symczuk w październikowym wyścigu do fotela burmistrza Hrubieszowa.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Możliwość komentowania została wyłączona w związku z ciszą wyborczą

Pozostałe