Zamość: W pięciu napadli na dziewczynę. Obcięli jej włosy

  • 12.05.2018, 12:36 (aktualizacja 12.05.2018 12:45)
  • ak
Zamość: W pięciu napadli na dziewczynę. Obcięli jej włosy Fot. pixabay.com
Zamojscy policjanci zatrzymali sprawców napadu na 18-latkę. Mężczyźni zaatakowali ją na jednym z osiedli. Chcieli pieniędzy, a później gonili, obcięli włosy i zranili w rękę.

Do zdarzenia doszło w czwartek (10 maja). Informację o napadzie policja dostała z oddziału ratunkowego, na który zgłosiła się 18-latka. Młoda kobieta była ranna w rękę.

Policjanci ustalili, że na jednym z zamojskich osiedli pięciu mężczyzn zażądało od dziewczyny portfela z pieniędzmi oraz telefonu komórkowego. – Nastolatka stanowczo odmówiła i zaczęła uciekać. Jednak mężczyźni dogonili ją i wówczas jeden z nich nożyczkami obciął jej kosmyk włosów. W momencie, gdy inny mężczyzna próbował zrobić to samo broniąca się kobieta została zraniona nożyczkami w rękę. Po chwili udało się jej wyrwać napastnikom i uciec – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Kryminalni już kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju. – Dwaj z nich to 18-latkowie z gminy Miączyn oraz gminy Krasnobród, kolejni to 25-letni mieszkaniec Zamościa oraz 17-latek z gminy Łabunie. Najstarszym napastnikiem był 38-latek bez stałego meldunku – wylicza policjantka.

Wczoraj w prokuraturze zarzuty usiłowania rozboju przedstawiono 18-latkowi z gminy Krasnobród oraz 25-latkowi z Zamościa. Prokurator zdecydował o zastosowaniu w stosunku do nich środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Możliwość komentowania została wyłączona w związku z ciszą wyborczą

Pozostałe