Dzień Ormiański w Zamościu

start 13.10.2017 godz. 12:00

Muzeum Zamojskie

koniec 13.10.2017 godz. 15:00

Lokalizacja: Zamość, Stare Miasto

Edgar Ghazaryan, ambasador Republiki Armenii w Polsce będzie gościem honorowym Dnia Ormiańskiego, który odbędzie się w piątek (13 października) w Zamościu. Zaplanowano wiele atrakcji.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy ma nastąpić w samo południe, zaraz po tym, jak z wieży ratuszowej odebrany zostanie hejnał. Dzień ormiański w Zamościu otworzą Edgar Ghazaryan, ambasador Republiki Armenii w Polsce i Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.

O godz. 12.30 z przewodniczką Marią Rzeźniak wyruszyć będzie można na spacer „Śladami Ormian w Zamościu”. O godz. 14 a Rynku Wielkim rozpocznie się koncert muzyki ormiańskiej, a później (od godz. 15) w sali koncertowej Muzeum Zamojskiego zaplanowano cykl wykładów.

Temat „Śladami dziedzictwa kulturowego Armenii” zaprezentuje Danuta Regina Kawałko, a dr Piotr Kondraciuk wygłosi referat „Ormianie w Zamościu – Zamość w oczach Ormian”.

By w pełni poczuć atmosferę Armenii, warto wybrać się na typowe dla kuchni tego kraju potrawy do Restauracji Muzealnej - Ormiańskie Piwnice i sprawdzić, jak smakuje np. hajkakan kjabab, baderdżane popokow u schtorow, horowac, basturma czy baklava. W piątek w ogródku restauracji gościnnie smakołyki z grilla serwować będzie rodowity Ormianin z lubelskiego baru Anuszik.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.