Piłsudski był w Zamościu - wystawa w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał

start 29.08 godz. 10:00

Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał

koniec 31.08 godz. 14:39

Lokalizacja: Zamość

Od soboty (15 lipca) w zamojskim Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał czynna będzie nowa wystawa. Ekspozycja zatytułowana "Józef Piłsudski. Zamość, Zamojszczyzna" została przygotowana w 150. rocznicę urodzin pierwszego marszałka Polski.

Ekspozycja przypomina niezwykłą postać Marszałka, a także osoby, miejsca i wydarzenia związane z jego pobytami w Zamościu. Otwarcie wystawy (sobota, godz. 14) będzie inauguracją działań "Józef Piłsudski i Zamość" przygotowanych przez Muzeum Zamojskie.

Ideą przewodnią tego projektu jest spopularyzowanie wśród mieszkańców miasta i turystów wiedzy dotyczącej postaci Józefa Piłsudskiego, jego działalności niepodległościowej i państwowotwórczej oraz kontaktów z Zamościem.

Projekt „Józef Piłsudski i Zamość” realizowany jest w ramach programu „Patriotyzm Jutra” i został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski.

Wystawa w  Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał będzie czynna do 30 września.

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) 
jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.