Biłgoraj: Uczone białogłowy - zaproszenie na spektakl w BCK

start 20.04 godz. 20:00

Biłgorajskie Centrum Kultury

koniec 23.04 godz. 20:00

Lokalizacja: Biłgoraj

Biłgorajskie Centrum Kultury zaprasza na premierowe przedstawienia spektaklu "Uczone białogłowy" wg Moliera w tłumaczeniu Tadeusza Boy- Żeleńskiego w wykonaniu Teatru Poezji i Piosenki Biłgorajskiego Centrum Kultury w reżyserii Maryli Olejko.

Sztuka zostanie pokazana na deskach BCK 21 i 22 kwietnia, godz. 20 (bilety w cenie 15 zł). Natomiast 23 kwietnia (godz. 20) odbędzie się spektakl specjalny, z którego dochód zostanie przeznaczony na płytę nagrobną Alicji Kubackiej- Bazan. Karta wstępu kosztuje 15 zł (do odebrania w pok. 108).

Bohaterkami sztuki jest żona zamożnego mieszczanina, jego siostra i starsza córka. Kobiety hołdują modzie, która zapanowała w eleganckich sferach i każe uprawiać kult nauki i poezji - nie tylko paniom na salonach, lecz również osobom mizerniejszego stanu. Poczciwy mieszczanin, mobilizowany przez brata, zbiera właśnie całą swą odwagę, by powiedzieć żonie, komu postanowił oddać rękę młodszej córki. 

Szczery i uczciwy, nie znoszący uczoności na pokaz, jego wybranek kocha z wzajemnością młodszą córkę - ku zazdrości starszej, która wcześniej wzgardziła jego uczuciem uznając, iż miłość jest warta jedynie litości. Władcza, nie znosząca sprzeciwu pani domu zaś na zięcia wybrała swojego ulubieńca - pseudoliterata, bawidamka i oszusta. Zaczyna się walka, kto ma w domu większą władzę. 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) 
jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.